lakier hybrydowy - jak zmyć lakier hybrydowy

Hybryda jest jedną z najtrwalszych metod stylizacji paznokci. Tak mocny manicure należy usunąć poprawnie i dokładnie. Może posłużyć do tego popularny aceton lub kilka innych, niemniej skutecznych technik. Która z nich będzie najlepsza dla Ciebie?

Kiedy lampa do hybryd naświetla lakier, zmienia on stan skupienia. Przestaje być płynną substancją i tworzy na paznokciach mocną powłokę. Dzieje się tak z każdą poprawnie zaaplikowaną i utwardzoną warstwą stylizacji. Dzięki temu zabiegowi stylizacja trzyma się na paznokciach nawet 3 lub 4 tygodnie. A jak się usuwa manicure, który jest prawie nie do zdarcia?

Manicure hybrydowy – jak go poprawnie usunąć? 

Aceton kosmetyczny i remover

Aceton kosmetyczny to specjalistyczny zmywacz do lakieru hybrydowego. Jest on jednak trochę inny od swojego klasycznego odpowiednika. Przede wszystkim nie zetrzesz hybrydy po zakropleniu go na wacik i przetarciu każdego paznokcia. Aceton musi pozostać w kontakcie ze stylizacją przez ok. 10-15 minut. Po tym czasie hybryda mięknie i da się ją usunąć bez większego problemu np. za pomocą drewnianego patyczka. Do tego zabiegu przydają się specjalne folie aluminiowe. Kupisz je pocięte fabrycznie na małe kawałki z przytwierdzonym wacikiem. Owiniesz nimi szczelnie każdy palec. Równie praktyczne są klipsy, którymi przytrzymasz nasączone acetonem waciki. 

Pamiętaj, że ten produkt to rodzaj rozpuszczalnika o intensywnym zapachu. Nie powinno się go wdychać. Długi kontakt ze skórą może działać drażniąco lub wysuszająco. Odrobinę delikatniejszy jest np. hybrid remover. Te dwa produkty do usuwania stylizacji, akcesoria oraz nowe, modne lakiery hybrydowe kupisz pod adresem: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/LAKIERY-HYBRYDOWE/68.

Możesz zdjąć stylizację paznokci za pomocą m.in. pilnika

Pilnik do zdejmowania stylizacji

Jeśli nie polubiłaś acetonu, wykorzystaj pilnik do paznokci, który zapewne znajdziesz w swojej kosmetyczce. To całkiem prosta metoda usuwania hybrydy. Potrzebujesz do niej pilników o określonych stopniach ziarnistości. Za pomocą gradacji 100/180 zdejmiesz top i kolorowy lakier hybrydowy. Do usunięcia bazy, która jest najbliżej płytki, użyj gradacji, która nie będzie inwazyjna, np. 18/240 lub 240/500. 

Jak poprawnie spiłować hybrydę? Wykonuj delikatne ruchy i nie dociskaj pilniczków zbyt mocno. Przykładaj je pod kątem. Uważaj, by nie trzeć agresywnie całą powierzchnią przyrządów po płytce. W ten sposób możesz ją poszarpać i zniszczyć. Pozostałości hybrydy usuniesz bloczkiem polerskim. Na koniec możesz zaaplikować na paznokcie oliwkę. Warto nawilżać płytkę i skórę dookoła niej w przypadku każdej metody zdejmowania hybrydy.

Frezarka do usuwania lakieru z paznokci

Frezarka jest profesjonalnych urządzeniem. Używają go w szczególności stylistki paznokci i kosmetyczki. Frez, czyli końcówka elektronicznego pilniczka w kształcie np. stożka, prędko i precyzyjnie usuwa lakier hybrydowy z paznokci. Im więcej obrotów na minutę, tym efektywniejsze działanie. Warto mieć to na uwadze podczas zakupu. Pamiętaj też, że najlepsze frezarki będą również najdroższe.

Poszukaj w internecie filmów instruktażowych z udziałem profesjonalistek i spróbuj naśladować ich ruchy. Zacznij od mniejszych obrotów frezarki i dopasuj nacisk urządzenia. Dopiero później, stopniowo zwiększaj szybkość jej pracy. W ten sposób nie uszkodzisz płytki i nie skaleczysz się.

Pamiętaj, że każda metoda zdejmowania hybrydy może osłabić lub zniszczyć płytkę, jeśli będzie wykonywana nieumiejętnie. Szczególnie na początku bądź ostrożna i dokładna. Pośpiech nie jest wskazany, zarówno w przypadku nakładania, jak i zdejmowania hybrydy.